سایت مشاوره برای تحصیل در روسیه

دانشگاه ها

معرفی دانشگاه های روسیه

دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران

دانشگاه های روسیه

 دانشگاه های مورد تایید ایران، به دو گروه تقسیم می شوند .
یکی دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران و دیگری دانشگاه های غیر پزشکی مورد تایید وزارت علوم ایران است .
هر دو لیست همه ساله به روز رسانی شده و گاها بعضی دانشگاه ها از لیست حذف و دانشگاه هایی به لیست دانشگاه های مورد تایید اضافه می شود .
حدود ۱۳۰ دانشگاه روسیه مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند .دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران به سه گروه تقسیم می شوند:
گروه الف ممتاز – گروه ب خوب – گروه ج متوسط
در سال ۲۰۲۰ پنج دانشگاه روسیه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت البته توجه داشته باشند که بعضی از این دانشگاه ها فقط در رشته خاصی مورد تایید است.

دانشگاه های پزشکی مورد تایید2020

دانشگاه دولتی مسکو – لومونسف – پزشکی و داروسازی

دانشگاه پاولوف – سن پترزبورگ – پزشکی و دندان پزشکی

دانشگاه نووسیبیرسک – پزشکی

دانشگاه سماشکو – مسکو – دندان پزشکی

دانشگاه سچنوا -مسکو – دارو سازی

رنکینگ دانشگاه های روسیه

۲۵ دانشگاه در روسیه وجود دارند که در رتبه بندی کیو اس دانشگاههای برتر جهان (QS World University Rankings® ۲۰۲۰) قرار دارند، ۱۳ مورد از این دانشگاه ها جزء ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

روسیه همچنین در رتبه بندی QS EECA University Rankings نیز حضور قابل توجهی دارد، در این رتبه بندی ۳۰۰ دانشگاه برجسته اروپا و آسیای مرکزی، و همچنین ۹۵ دانشگاه برجسته روسیه رتبه بندی می شوند.
در طول دهه گذشته، تحصیلات عالی در روسیه پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و در بین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ بیش از ۳۹۰ میلیارد روبل (حدود ۷/۶ میلیارد دلار) برای ارتقاء امکانات و تجهیزات فنی در دانشگاه های روسیه و ارتقاء سطح اساتید هزینه شده است.
علاوه بر این، در سال ۲۰۰۳، روسیه عضو فرایند بولونیا (Bologna Process) شد و متعهد گردید تا نظام خود را با نظام اکثر کشورهای اروپایی هماهنگ کند.این بدان معنی است که بسیاری از دانشگاه های روسیه در حال حاضر امکان انتخاب یکی از دو حالت تحصیلات لیسانس چهار ساله و یا دوره تخصصی پنج ساله را فراهم می کنند.
نظام آموزش عالی روسیه، در جدیدترین رتبه بندی نظام های آموزشی کیو اس (QS Higher Education System Strength Rankings) رتبه ۲۶ جهان را کسب نموده است.

دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو

دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو

دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو  (Lomonosov MSU) موسسه عالی رتبه روسیه است که در جدول QS EECA University Rankings  سه سال متوالی، رتبه اول را کسب کرده است.

دانشگاه لومونوسوف روسیه دارای ۴۷۰۰۰ دانشجو است که شامل ۷۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و ۴۰۰۰ دانشجوی بین المللی (خارجی) می شود.رشته های دانشگاهی در دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو گسترده هستند، و در مجموع دارای ۳۸۰ دپارتمان، ۳۹ دانشکده، ۱۵ موسسه تحقیقاتی، چهار موزه و شش پردیس دانشگاهی در روسیه و خارج از کشور است.
دانشگاه لومونوسوف مسکو در میان دانشگاههای مسکو، پیشتاز است و دارای یک پردیس دانشگاهی است که نه تنها به فرهنگ غنی پایتخت روسیه نزدیک است (کمتر از پنج کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد)، در عین حال یکی از بزرگترین پردیس های دانشگاهی است که تا به حال با آن مواجه شده اید، ساختمان اصلی آن بلندترین ساختمان آموزشی جهان است.

دانشگاه اول علوم پزشکی سن پترزبورگ (پاولف)

دانشگاه اول علوم پزشکی سن پترزبورگ (پاولف)

در آن زمان که سنت پترزبورگ پایتخت روسیه بود این دانشگاه مهم‌ترین دانشگاه و پرورش نخبگان به حساب می‌آمد و بسیاری از چهره‌های مشهور آکادمیک را به جهان هدیه کرد.
در سال ۱۹۱۶ این دانشگاه دارای ۳۷۹ استاد تراز اول بود که از آن‌ها ۹۱ نفر پروفسور و ۲۸۱ نفر دکتری بودند.این دانشگاه در دوران شوروی به‌طور سریع توسعه یافت و امروز یکی از معتبرترین و بزرگترین دانشگاه‌های روسیه می‌باشد.
تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌باشد .دانشگاه لومونوسوف مسکو در میان دانشگاههای مسکو، پیشتاز است و دارای یک پردیس دانشگاهی است که نه تنها به فرهنگ غنی پایتخت روسیه نزدیک است (کمتر از پنج کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد)، در عین حال یکی از بزرگترین پردیس های دانشگاهی است که تا به حال با آن مواجه شده اید، ساختمان اصلی آن بلندترین ساختمان آموزشی جهان است.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک​

بهترین دانشگاه زیر ۱۰۰ سال  روسیه، دانشگاه دولتی نووسیبیرسک (Novosibirsk State University ) است که در سال ۱۹۵۹ تاسیس شد و در رتبه بندی EECA رتبه دوم را دارددانشگاه نووسیبیرسک روسیه ، به رغم افزایش سریع شهرتش، دارای جامعه دانشجویی نسبتا کوچکی است و حدود ۶ هزار دانشجو دارد.
این دانشگاه در خارج از شهر نووسیبیرسک، سومین شهر پرجمعیت روسیه پس از مسکو و سن پترزبورگ قرار دارد.در حالی که نووسیبیرسک نسبت به این دو شهر، کمتر شناخته شده است، اما دارای صحنه های فرهنگی و زندگی شبانه پر رونقی است که باعث جذابیت بیشتر آن برای دانشجویان می شود.
تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌باشد .
دانشگاه لومونوسوف مسکو در میان دانشگاههای مسکو، پیشتاز است و دارای یک پردیس دانشگاهی است که نه تنها به فرهنگ غنی پایتخت روسیه نزدیک است (کمتر از پنج کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد)، در عین حال یکی از بزرگترین پردیس های دانشگاهی است که تا به حال با آن مواجه شده اید، ساختمان اصلی آن بلندترین ساختمان آموزشی جهان است.

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه ​

دانشگاه سماشکو روسیه Moscow Medical Stomatology Institute N.A Semashko   دانشگاه سماشکو روسیه در 2 آوریل 1922 به عنوان یک موسسه دولتی دندانپزشکی MMSI جهت تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی آغاز بفعالیت نمود.
در انستيتو دندانپزشكی سماشکو مسكو رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی هم تدریس می شود و شرط تحصیل ،داشتن مدرک زبان و قبولی در ازمون مصاحبه می باشد.هزینه تحصیل به زبان روسی کمتر می باشد و دانشجو ملزم به گذراندن دوره 9 ماهه پادفک می باشد.
امکان استفاده از خوابگاه با هزینه جداگانه برای دانشجویان خارجی مهیا می باشد.دانشگاه سماشکو شامل کتابخانه و آزمایشکاه و سالن سخرانی می باشد.
دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در روسیه در سال 1758 به عنوان مرکز پزشکی امپراطوری مسکو تاسیس و راه اندازی شد.بعد از ایوان سچنف یکی از فارغ التحصیلان دکترای امپراطوری مسکو، به این نام خوانده شد ، کسی که به عنوان “پدر فیزیولوژی روسی” شناخته می شود .
دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو در سال 1930 مستقل شد .
بیش از 2 قرن ، دانشگاه پزشکی سچینوا در نظام بهداشت و درمان روسیه بوده است. پزشکانی برجسته و دانشمندانی که نقش مهمی در پیشرفت پزشکی را داشته اند در این دانشگاه تحصیل کرده اند. صفحه اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *